Demiryolu Taşımacılığı

Proservis Ekspres Lojistik Hizmetleri A.Ş. 2004 yılında kurulmuştur. Taşımacılıktaki başarısı ve müşteri memnuniyeti üzerine 2005 yılında Afyon şehir istasyonu ve Denizli/Kaklık İstasyonlarında kendi bürolarını kurmuş, portal vinçlerle müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

2006 yılında Isparta / Gümüşgün istasyonuna şube açarak portal vinç kurulmuş, 2007 yılında da İzmir / Biçerova’da bir şube daha açılarak, konteyner, ağır tonajlı bobin, demir, sunta taşımaları ve elleçlemeleri de yapılmaya başlanmıştır.

Proservis Ekspres; kömür, klinker, çimento, deterjan, blok mermer, konteyner, çelik, demir cevheri, boru, sunta ve MDF taşımalarındaki deneyimleriyle, Demiryolu Taşmacılığında Türkiye’nin önde gelen Lojistik Firmaları arasındaki yerini almıştır.

EKİPMANLARIMIZ

1) DÖRT DİNGİLLİ KONTEYNER TAŞIMACILIĞI İÇİN RGS TİPİ VAGONLARIMIZ

RIV ve UIC standartlarında, hava şartlarından etkilenmeyen malzeme taşımalarında kullanılmaya uygun olup demir, paletli eşya, boru, kereste ve blok mermer taşımalarında kullanılmaktadır.

Demiryolu Filomuzda 70 adet RGS Tipi Vagon bulunmaktadır.

2) HİRRS TİPİ KONVENSİYONEL İKİZ VAGONLARIMIZ

RIV ve UIC standartlarında, hava şartlarından etkilenmeyen malzeme taşımalarında kullanılmaya uygun olup demir, paletli eşya, boru, kereste ve blok mermer taşımalarında kullanılmaktadır.Genel olarak doğa şartlarından etkilenecek sunta, elektronik eşya gibi korunma gerektiren ve konteyner elleçlemesi yapılamayan lojistik merkezlerinde kullanılan vagon tipidir.

Demiryolu Filomuzda 19 adet HİRRS Tipi Vagon bulunmaktadır.

3) KONTEYNERLERİMİZ

Konteynerlerimiz normal hat konteyneri olup dökme eşya taşımalarında kullanılmak üzere üst kısımları açıktır. Uluslararası standartlara uygun olup kilitleme tertibatı bulunmaktadır. Demiryolu Filomuzda 300 Konteyner mevcuttur.

4) FORKLİFTLERİMİZ

LİNDE H320
Linde H320 tipi forkliftimiz 32 ton kaldırma kapasitesine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir.

HİNRİCHS ZV
Hinrichs ZV tipi forkliftimiz 32 ton kaldırma kapasitesine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir.

HYUNDAİ HDF 50.70-70S
Hyundai HDF 50/70-7S tipi forkliftimiz 7 ton kaldırma kapasitesine ve 4 m kaldırma yüksekliğine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir.

5) VİNÇLERİMİZ

TCDD Afyon Şehir, Kaklık ve Isparta Gümüşgün istasyonlarında 50 ton kaldırma kapasiteli Vinçlerimiz bulunmaktadır.

PROSERVİS EKSPRES

Demiryolu Merkez Ofis: Çeliktepe Mahallesi İsmet İnönü Caddesi Yıldırım İş Merkezi No:11 Kat: 4 Kağıthane İSTANBUL